Liturgiczna służba ołtarza

Opiekun: ks. mgr Hubert Komoniewski

Patron LSO: Dominik Savio
Dominik urodził się w wiosce Riva di Chieri w Piemoncie w 1842 r. Jego ojciec był rzemieślnikiem, a matka krawcową. Mając 12 lat spotkał św. Jana Bosco, który przyjął go do swego Oratorium w Turynie. Nawiązała się między nimi szczególna duchowa więź. W trzy lata później Dominik umarł. Mimo bardzo młodego wieku, pośród zwyczajnych obowiązków codzienności, przebywając między rówieśnikami, osiągnął świętość. Jej rozumienie zawarł w liście do przyjaciela: „Tu, na ziemi, świętość polega na tym, aby stale być radosnym i wiernie wypełniać nasze obowiązki”. Pius XI powiedział o nim: „Mały święty, ale gigant ducha”. Beatyfikowany w 1950 roku, kanonizowany w 1954. Dominik Savio to najmłodszy wyznawca, jakiego kanonizował Kościół. Jest patronem ministrantów i młodzieży.

Hymn LSO:
Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie
to nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
i świecić jak słońce jasno.

Naprzód przebojem młodzi rycerze
Do walki z grzechem swej duszy
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty
Z nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Pójdziemy naprzód, naprzód radośnie
Podnosząc w górę swe czoła.
Przed nami życie rozkwita w wiośnie
Odważnie, bo Jezus woła.

Modlitwa Przed Mszą świętą
Oto przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją, do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Modlitwa po Mszy świętej
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie szedł tylko drogą zbawienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

DYŻUR TYGODNIONY DLA MINISTRANTÓW I LEKTORÓW
RANOWIECZOREM
Poniedziałek Eryk Borczuch, Miłosz Grzybowski, Piotr Rybski, Adrian Rybski, Damian Januś, Klich Bogusław, Eryk Kurgóla, Piotr Klich, Michał Chodak
WtorekKrystian Kumorek, Norbert Florek, Dawid BrończykEryk Borczuch, Mateusz Malec, Gabriel Kumorek, Mateusz Groński, Patryk Biel, Jakub Bulanda, Adrian Połeć, Krzysztof Ptak, Michał Groński, Piotr Strzesak, Karol Gut, Maciej Strzesak, Michał Chodak
Środa Adrian Janiec, Miłosz Grzybowski, Krystian Kusiak, Adrian Połeć, Piotr Jewuła, Miłosz Kusiak, Michał Malec, Mateusz Pabian, Jacek Jewuła, Michał Chodak, Kazimierz Kowal, Krzysztof Ptak, Gabriel Kumorek
CzwartekKrystian KumorekDominik Duraczyński, Adrian Janiec, Patryk Biel, Paweł Zelek, Damian Januś, Kamil Gurgul, Mateusz Malec, Karol Więcław
PiątekDawid BrończykMichał Groński, Mateusz Groński, Norbert Florek, Mateusz Soczek, Dawid Soczek, Piotr Strzesak, Piotr Jewuła, Mateusz Pabian, Jacek Jewuła, Michał Chodak, Paweł Zelek, Jakub Bulanda, Jakub Starzec, Krystian Kusiak
SobotaDominik DuraczyńskiDawid Soczek, Mateusz Soczek, Andrzej Rygiel, Jakub Starzec

 

WYNIKI SŁUŻENIA
20112012
styczeń 2011
luty 2011
marzec 2011
kwiecień 2011
maj 2011
czerwiec 2011
lipiec 2011
sierpień 2011
wrzesień 2011
październik 2011
listopad 2011
grudzień 2011
styczeń 2012
luty 2012
marzec 2012
kwiecień 2012
maj 2012