Kochani Parafianie!

Przed Nami największe i wyjątkowe w tym roku Święta Wielkanocne! Mamy możliwość za pośrednictwem transmisji ogólnopolskich i parafialnych uczestniczyć
w liturgii Wielkiego Tygodnia. Także w naszej Parafii dzięki Księdzu Tomaszowi i Panu Tomaszowi Bąkowi będziemy mieć takie możliwości. Zapewne wolimy nasz kościół parafialny oraz kapłanów, których znamy. Pozwolicie, że podzielę się kilkoma praktycznymi wskazówkami, aby dobrze przeżyć ten święty i wyjątkowy czas!

1. Postarajmy się jednak oglądać transmisję w gronie całej rodziny, w jednym pomieszczeniu, a nie osobno na telefonach, smartfonach czy tabletach. Oglądanie wspólne
w małej modlącej się wspólnocie sprawia, że pośród nas będzie obecny Pan.

2. Na czas oglądania nabożeństw postarajmy się ubrać w godny strój. Ubierzmy się nie dla telewizora, który nie będzie podziwiał naszych kreacji, ale dla Boga i tęsknoty za Nim! Znam przypadki kiedy nawet ministranci czy lektorzy ubierają komżę albo albę.

3. Stół nakryjmy białym obrusem, zapalmy świecę i ustawmy czy też połóżmy Krzyż. W tym czasie nie popijajmy kawy czy herbaty i nie rozmawiajmy.

4. Nie koniecznie zasiadajmy na wygodnych fotelach z założonymi nogami, ale zachowajmy postawy liturgiczne: klęczenie, stanie, siedzenie.

5. Jedni wolą uczestniczyć w oglądaniu transmisji głośno odpowiadając na wypowiadane słowa, a inni wolą milczeć. To zależy od naszego wewnętrznego usposobienia. Ważne, abyśmy w czasie transmisji modlili się i mogli spotkać z Bogiem.

6. Po transmisji warto Bogu i domownikom podziękować za wspólnotę modlitwy. Rodzice niech pobłogosławią dzieci tak jak kapłani czynią to w naszym parafialnym kościele.

7. Warto pomyśleć również o materialnym wsparciu swojej parafii. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień dlatego ofiary płynące z serca można składać do Skarbonki Świętego Antoniego bądź na konto bankowe, którego dane znajdują się na stronie internetowej parafii.

8. Całą parafialną wspólnotę i tych którzy modlą się w naszej świątyni polecamy Bogu
w modlitwie.

Z pamięcią w modlitwie: