Kandydaci

Zbiórka dla kandydatów odbywa się w soboty o godzinie 9:00.

W formacji kandydata układ tematów koncentruje się wokół trzech zagadnień:
Część I – „Kto to jest ministrant ?”
Część II – „Posługa ministranta”
Część III – „Kościół – miejsce posługi ministranta”

Pod koniec pierwszego roku pracy odbywa się uroczysty obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów, według obrzędów zamieszczonych w agendzie liturgicznej. Aby otrzymać błogosławieństwo z tej okazji, należy ukończyć formację kandydata, przejść weryfikację (egzamin) wraz z wpisem oceny do notatnika oraz przystąpić do sakramentu pokuty.
Uroczyste przyjęcie do grona służby liturgicznej odbywa się podczas Mszy św., na którą zapraszamy rodziny ministrantów.

Karta Zasad Kandydata
1. Nigdy nie opuszczę porannej i wieczornej modlitwy.
2. Zawsze zachowam się pobożnie i ze skupieniem w Domu Boga (w kościele i kaplicy)
3. Będę posłuszny wobec rodziców i przełożonych.
4. Będę sumienny w wypełnianiu swoich obowiązków, zwłaszcza w szkole.
5. Będę dbał o czystość swojej duszy, zwłaszcza będę unikał nieskromnej rozmowy, gazety, zabawy czy filmu.
6. Będę żył w zgodzie z bliźnimi i będę unikał kłótni i sprzeczek.
7. Będę miłował prawdę i dlatego nie splamię swoich ust kłamstwem.
8. Będę wzorem dobroci wobec innych, będę wszystkim pomagał i brzydził się samolubstwem.
9. Będę pełen radości życia i będę promieniował prawdziwą radością w swoim otoczeniu.
10. Będę gorliwym apostołem i będę rozmawiał z innymi o Bogu i sprawach religijnych.

Kandydaci: